Select Page

Merhaba,

Yoğun bir çalışma temposu altında birçok vektörel çalışma yaparken, bir yandan da not aldığım projeler üzerine de taslaklar hazırlıyor ve araştırmalar yapıyorum. Gündemdeki projelerimden bir tanesi illerimiz.
Bu proje kapsamında, illerimizin sırayla birer adet infografik pulu oluşturulacak ve bu pullarda şehrin bir önceki anılan adı ile birlikte bazı bilgiler de yer alacak. İl plaka no, telefon kodu, en son sayıma göre nüfusu, yüzölçümü, ilçe sayısı ve isimleri, Türkiye haritasındaki yeri, ilin Kurtuluş veya daha önemli anılan bir tarihi, valilik internet adresi, şehrin sembolü sayılan bir obje silueti içerikte yer alacak. Pul tek renk üzerine ve siyah baskı rengi ile hazırlanacak.

Bazı illerimizde birden çok sembol ön plana çıktığı için, bu illerde versiyonlar oluşturulacak. Sembol çizimleri tamamen özgün olacak ve vektörel olarak çalışılacak. Bu sayede hazırlanan pullar istenilen ebatta basılabilecek ve kullanılabilecek. İllerin zemin rengi, o il ile özdeşleşen renkler olacak.
Proje sonucunda oluşan infografik pullar, ücretsiz olarak internetten paylaşılacaktır. Ayni zamanda illerin sembolleri ayrı bir koleksiyon olarak toparlanacak ve avatar olarak kulanılabilecek formatlarda sizlere sunulacaktır.
Bu konuda bana fikirlerinizi ileterek yardımcı olursanız, bu projeye büyük bir katkı sağlamış ve yön vermiş olursunuz. Şimdiden sonsuz teşekkürler.
Sedat Çöloğlu

DMCA.com Protection Status